Strona główna
    Bossowie
    NPC
    Najemnicy
    Kostka
    Słowa run
    Kalkulator
    Moje sejwy
    Mapa świata

GRISWOLD

"Po pokonaniu Diablo w Katakumbach pod Tristram wybuchła wielka wrzawa i radość. Wiele dni świętowano zwycięstwo światła nad ciemnością. Lecz ten, kto tego dokonał nie bawił sie z innymi mieszkańcami wioski. Był zamyślony. Wyglądał jakby dalej odkrywał przerażające zakamarki tuneli pod Tristram. Pewnego dnia odszedł bez słowa. Następnego ranka wioska została zaatakowana przez hordy demonów. Mieszkańcy bronili się dzielnie. Zwłaszcza kowal, Griswold. Za jego mężną walkę, Diablo "w nagrodę" przeklął duszę kowala by nigdy nie zaznała spokoju."
---------------------------------------------------------------------------

KOWAL

"Klasztor Sióstr Niewidzącego Oka przez wieki był siedzibą duchową i militarnym zapleczem sióstr. To tu Łotrzyce trenowały swój fach. Uczyły sie strzelać z kusz, łuków i władać włóczniami. Podczas wojen Magowie z bractwa Horadrim podarowali Siostrom potężne narzędzie. Był to młot, dzięki któremu można było wytwarzać bardzo potężną i zaklętą broń. Nazywał się "Mallus Horadrimów". Kiedy Klasztor został zaatakowany, Kashya opiekunka Mallusa uciekła nie zabierając tego potężnego narzędzia do obozu Sióstr. Młot dostał się we władanie sług Diablo. Ten rozkazał wtedy swojemu słudze Kowalowi, aby w Koszarach klasztoru wyrabiał potężną broń dla szwadronów ciemności."
---------------------------------------------------------------------------

ANDARIEL

"Stare zapiski bractwa Horadrimów mówiły, że dawno temu Andariel razem z innymi upadłymi stworzeniami wyrzuciła Diablo, Baala i Mefista z Piekła do naszego świata. Zalokowała się w podziemiach Klasztoru Sióstr siejąc zniszczenie i śmierć. Siostry nie były w stanie pozbyć się Andariel. Gdy odkryto, że Kamień Duszy Diablo nie jest całkowicie zniszczony stało sie jasne, że Pan Terroru powróci. Jasne stało się także, że skoro Andariel była taka silna i wyrzuciła Diablo z Piekła, teraz może stać się jeszcze groźniejsza. Dlatego musiała być jak najszybciej zgładzona... "
---------------------------------------------------------------------------

DEMONOLOG

"Horazon, członek klanu Vizjerei był wielkim magiem bractwa Horazon. Za miejsce swojego życia i działalności wybrał pustynne miasto Lut Gholen. Podczas natarć na miasto Demonolog odkrył, że można przejąć pełną kontrolę nad sługami chaosu. Nie wiedział jednak, że Diablo bedzie go pragnął surowo ukarać za ten czyn. Stworzył on Sekretne Sanktuarium aby ukryć się przed zemstą. Wierzył on cały czas, że może nakłonić Zło do swojej woli. Lecz okazało się to nazbyt trudne....."
---------------------------------------------------------------------------

DURIEL

"Przez długi czas trzej bracia Baal, Diablo i Mefisto planowali uwolnienie się z wiezienia jakimi były Kamienie Dusz. Pierwszemu udało się Mefistu, który udał się do miasta Kurast i objął w nim władze terrorem. Podczas wielkiego konfliktu, Duriel brał znaczny udział w usunięciu Trzech Braci z Piekła. Kare wymierzył mu Baal, który do końca egzystencji Duriela zamknął go w komnacie Taal Rashy, aby jej strzegł."
---------------------------------------------------------------------------

MEFISTO

"Mefisto był pierwszym z braci, któremu udało się wydostać z Kamienia Dusz. Zawędrował do Kurast, miasta portowego położonego w samym sercu dżungli. Mefisto zawładnął działającą tam organizacją znaną jako Kościół Zakarum. Mefisto pracował nad tym aby podzielić swój Kamień Duszy na siedem mniejszych kawałków. Demon umieścił sześć z nich w ciałach arcybiskupów Zakarum, zaś siódmy - najwiekszy - umieścił w głowie Que-Hegan'a najwiekszego autorytetu religijnego Zakarum. Dzieki temu Mefisto mógł przejąć pełną kontrolę nad ciałem Que-Hegana. Lata okupacji Mefista zupełnie wypaczyły czyste dusze kapłanów Zakarum co całkowicie uniemożliwiło jakąkolwiek walkę z Demonem ze strony kościoła."
---------------------------------------------------------------------------

IZUAL

"Izual niegdyś był najdzielniejszym wojownikiem światła. Był porucznikiem w armii Tyraela. Tajemna i potężna broń Angelic Runeblade Azurewrath była właśnie w jego posiadaniu. Podczas ataku na Piekielną Kuźnię Izual został opanowany przez siły zła i odstąpił od legionów Tyraela. Dusza Izaula została uwięziona przez mroczne siły i mimo to że pozostała w nim cząstka Światła jego dusza była całkowicie posłuszna Diablo. Po upadku Izual nie władał już Angelic Runeblade Azurewrath, lecz mimo to dalej dysponował poteżną siłą. Był w końcu niegdyś aniołem i ważną postacią w armii Archanioła Tyraela."
---------------------------------------------------------------------------

HEFAJSTO ZBROJMISTRZ

"Serephim, który brał udział w niszczeniu świątyni Mefista został ukarany za ten czyn przez samego poszkodowanego. Został zmuszony przez niego do poddaństwa. Hefajsto bo taka została nadana mu nazwa przez Mefista jako były zbrojmistrz w organizacji Angel Inarius został oddelegowany przez Trójkę Braci do przewodniczenia Piekielnej Kuźni. Hefajsto stał się mistrzem w tym żemiośle i szybko stał się przewodnim zbrojmistrzem wsród szeregów ciemności."
---------------------------------------------------------------------------

DIABLO

"Diablo przez II wieki próbował wydostać się ze swojego Kamienia Dusz. Udało mu się to po wielu trudach i niepowodzeniach. Tym bardziej ta wolność była dla niego droga. Po wydostaniu się osiadł w katakumbach pod wioską Tristram gdzie zapanował nad duszami Króla Leorica i jego Arcybiskupa Lazurusa. Szybko wytworzył armie która siała zniszczenia w tamtych rejonach. Wielu herosów próbowało pokonać Diablo, lecz bezskutecznie. Uważano, że jedyna szansa na pokonanie Demona to wbicie w swoją głowę Kamienia Duszy Diablo. Gdy raz do Tristram zawitał tajemniczy wędrowiec okazało się że znalazł się godny przeciwnik dla Diablo. Gdy został pokonany ów wędrowiec posłuchał mędrców, którzy najprawdopodobniej byli we władaniu Diablo. Mężczyzna wbił sobie Kamień Duszy w głowę, co spowodowało, że Diablo zawładnął umysłem i ciałem wędrowca. To otworzyło mu szansę na dokończenie planu zniszczenia naszego świata. Podróżował pod postacią starego wędrowca szukając swoich braci i udoskonalając plan ostatecznego uderzenia."
---------------------------------------------------------------------------

NIHLATHAK

"Po przegranej obronie Kamienia Świata przez swój klan Nihlathak zaszył się w mieście Harrogath. W niedalekiej okolicy od Harrogath założył swoją tajemną kryjówkę aby móc uciec w razie niebezpieczeństwa. Jednak jego psychika nie okazała się dość mocna i uległ złu, zdradzając wioskę Harrogath złym mocą Baala."
---------------------------------------------------------------------------

TALIC - STAROŻYTNY

"Talic urodził się na Wschodnim Wybrzeżu Królestwa Barbarzyńców. Od dziecka przejawiał zdolności wojskowe. Już w wieku 19 lat został powołany do służby Starożytnym. O górze Arreat słyszał jedynie z legend więc szedł na służbę nie wiedząc zupełnie co go czeka. Starszyzna, która zawitała do jego domu wyjaśniła mu wszystko o górze i zaproponowała nagrodę, którą był wieczny spoczynek na szczycie góry. Zresztą wsród barbarzyńców służba na górze Arreat była czymś nie do pomyślenia i odbierana przez służących w zastępach starożytnych jako wielki prestiż. Jednak był warunek. Już nigdy nie mógł powrócić do rodzinnego domu. Po tych słowach Talic odmówił. Prorokini powiedziała mu jednak, że nie ona wybrała jego. Starożytni kazali jej przyprowadzić wojownika ze wschodu imieniem Talic. Barbarzyńca długo wpatrywał się w nia i zrozumiał, że takie było jego przeznaczenie. Pożegnał się z żoną i dzieckiem i wyruszył na szczyt Arreat."
---------------------------------------------------------------------------

MADAWC - STAROŻYTNY

"Nikt nie jest pewien na 100% pochodzenia Madawacia. Mówi się, że jest on obdarzony niesamowitą mocą. Przed każdą walką patrzył się w niebo, po czym walczył lub odchodził. Wielu uważało, że skoro tak waleczny i impulsywny barbarzyńca jeszcze żyje to oznacza, że musi on posiadać umiejętność odgadywania przyszłych losów bitwy. Za tą umiejętnością przemawia także fakt, iż za młodu Madawac przemierzał bezkresne wyżyny swojej ojczyzny czesto wdając się w bójki. Twierdził wtedy, że wymierzył sprawiedliwość za czyn który ta osoba miała popełnić za parę lat. Po tych wydażeniach wielu ludzi ruszyło za nim. Był żywą legendą i wzorem wojownika. Pewnego dnia, gdy siedział przy ognisku ze swoimi kompanami nieoczekiwanie wstał, rzucił fajke i bez słowa podążył na północ. Zapytany przez swojego kompana odpowiedział, że został wezwany przez starożytnych, aby bronić szczytu Arreat." ---------------------------------------------------------------------------

KORLIC - STAROŻYTNY

"Za młodu Korlic dorastał w puszczach Henknoc na południu państwa barbarzyńców. Korlic był przywódcą plemienia Henknoc. Bronił swój lud dzielnie przed czychającymi potworami i bestiami. Miał dar do zwierząt. Jako dziecko oswoił najbardziej niebezpiecznego potwora Skradacza (Stalker). Pewnego razu uratował dziecko od wielkich pająków. Uratowany chłopiec okazał się być synem przywódcy wrogiego plemienia. Gest ten zakończył wieloletnie walki tych plemion. Pewnego pięknego dnia Korlic został wezwany do ochrony góry Arreat. Jego żona, kapłanka plemienia była bardzo dumna. Świętowali ten cud z całą wioską przez 3 dni i 3 noce, zanim Korlic ich opuścił, aby strzec największej świętości. Za swojego następcę na stanowisku przywódcy obrał tego chłopca, któremu uratował życie. Z latami okazał sie on mądrym i sprawiedliwym przywódcą i doskonałym strategiem." ---------------------------------------------------------------------------

BAAL

Na razie mie mam o nim nic....