MenuLinki


Ferrari F430

W karoserii F430 doszukać się możemy nawiązania do innych modeli tej marki. Zakochani w niej, sami sobie skompletują te zależności. Bolid mierzy 4512 mm długości, czyli nawet nie tyle, co przeciętne auto klasy średniej! Za to pozostałe wymiary, takie jak szerokość i wysokość wręcz imponują: odpowiednio 1923 i 1214 mm. A to wszystko przy rozstawie osi równym dokładnie 2,6 metra.

Przepięknie odsłonięty silnik, to 4,3-litrowe V8 o mocy aż 490 KM przy - bagatela - 8500 obr/min. Daje nam to w przeliczeniu na 1 litr wartość 114 KM/l. Moment obrotowy tego motoru daje wartość 465 Nm przy 5250 obr/min; połączenie tych liczb z masą własną 1450 kg, daje nam naprawdę świetne osiągi: Pierwszą "setkę" auto osiąga już w 4 sekundy, zaś maksymalna prędkość jaką może rozwinąć to 315 km/h.

Wnętrze typowe dla Ferrari - zastosowano rozwiązania wprost z F1; za kierownicą znajdują się manetki do zmiany biegów, które mają naprawdę godne podziwu czasy zmiany biegów. Np. redukcja z biegu wyższego na niższy, trwa zaledwie 150 milisekund! Czas ten jest wręcz nieosiągalny przy klasycznych przekładniach, ale tutaj nie ma się co dziwić - wszakże Ferrari ma niemałe doświadczenia w konstruowaniu wyczynowych bolidów; i chwała im za to, że swoje rozwiązania przenoszą z wersji torowych na... cywilne

             Statysyki
 
Sonda
Czy zamierzasz zagłosować na NIE?
 
TAK
NIE